Šperky na Vánoce

Známe to všichni. Dny se krátí, vytahujeme zimní boty a kabáty a div že nám nezamrzne úsměv na tváři. Je tu zima, jsou tu Vánoce – svátek plný očekávání a splněných přání. Možností, jak potěšit bližního svého, je bezpočet. Klasikou, která však nikdy nezklame, jsou šperky.

prsten-boccia-titanium-0135-0254-w800-cfffSamozřejmě existuje celá plejáda různých šperků, lišící se materiálem, velikostí nebo použitím. Velice důležitým rozhodnutím je, z jakého materiálu bude vysněný klenot vyroben. Nejběžněji se jedná o provedení ocelové, obvykle s úpravou nerezovou či chirurgickou. Takovýto šperk vydrží i nešetrné zacházení, aniž by na něm bylo znát jakékoliv opotřebení, avšak zachovává si punc kvality. Alternativou k oceli je také titan, který se řadí mezi nejtvrdší slitiny a je velice šetrný k pokožce – nezpůsobuje alergické reakce.

Vánoční dárek pro ty nejbližší by však měl nejspíš být z drahého kovu. Stříbro je oblíbené nejenom u prstenů a náramků, hodí se prakticky na všechno. Jeho nevýhodou je nižší odolnost vůči poškrábání, avšak kompenzuje to svou nižší cenou. Nejtradičnější jsou ovšem prsteny či náušnice ze zlata. To je oblíbené pro svou univerzálnost – může mít několik barevných provedení a dle karátového čísla se může přizpůsobit vaší peněžence.

Vánoce jsou hlavně svátkem klidu, a proto pořádně promyslete, jakou cennost chcete darovat. Dámy budou bezesporu potěšeny krásnými náušnicemi nebo zlatými prsteny, pánové ocení spíše všemožné řetízky či přívěsky. Pokud vám na dotyčném opravdu záleží, můžete ho ohromit diamantovým šperkem, s kterým v davu rozhodně nezapadne. U nás naleznete nepřeberné množství klenotů, které mohou být tím vaším vánočním dárkem. Stačí si jenom vybrat…www.klenoty-buran.cz

Podobné příspěvky