Šperk pro muže

Říká se, že není nic horšího, než vybírat dárek pro muže. Na rozdíl od žen si tolik nepotrpí na vzhled, což způsobuje nejednu úsměvnou situaci u vánočního stromečku. I zástupce mužského pohlaví však můžete potěšit kvalitním klenotem za rozumnou cenu.

Základním kamenem úrazu je vybírání podle sebe. Nesmíte se o šperku rozhodovat podle toho, co se líbí vám. Musíte se vžít do role obdarovaného. Pokud jde o extravagantního mladíka, který dbá na svůj styl a vizáž, můžete ho ohromit výrazným prstenem nebo přívěskem, který pouze přispěje jeho snaze o výstřednost a jedinečnost.

naramek-diesel-dx0798-w800-cfffNaopak, sháníte-li klenot pro manažera ve středním věku nebo někoho, koho zajímá vzezření stejně jako britskou královnu zatoulaná kočka za Prahou, buďte daleko umírněnější. K drahému obleku a kožené brašně by se těžko hodil obrovský zlatý náramek nebo velký přívěšek ve tvaru dolaru. Stejně tak se podobné kombinace nehodí k přírodním typům, které střídají dvě trička po celý rok. Daleko větší radost budou mít z něčeho, co jejich smýšlení dává ostatním najevo a nepřitahuje tolik pozornosti.

Je také nezbytné vědět, co vybraná „oběť“ ráda nosí a co by naopak leželo v šuplíku až do smrti. Jde přeci o vánoční dárek a nechceme, aby měl manžel nebo přítel větší radost z pletených ponožek. Klidně se zeptejte známých, jestli jde o vhodný dárek. Třeba i on daroval dotyčnému řetízek, který od té doby nikdo nikdy neviděl. Podobná situace může nastat u každé cennosti. Nikdo asi nebude nadšený, pokud má 12 zlatých prstenů a dostane další.

V naší obsáhlé nabídce šperků najdete pro každého ten správný šperk, který s ním vydrží ještě několik dalších let.

Podobné příspěvky