Objevte krásu perlových šperků

Perlovými šperky se totiž lidé zdobí již od starověku. Už staří Egypťané považovali perly za něco, co symbolizuje úspěch, bohatství a vysoké postavení ve společnosti. Nošení perlových šperků si dokonce v minulosti mohla dovolit pouze šlechta. Nyní si je ale může dovolit téměř každý.

Ideální jako dárek

zlaty-privesek-zodiax-perly-dlp3153y-w800-cfffMnoho lidí se občas rozhoduje co koupit například partnerce, mamince, babičce, sestře nebo tetičce za dárek, či jak dotyčnou jen tak překvapit a potěšit. Jak již vyplývá ze samotného nadpisu, měli byste zkusit objevit krásu perlových šperků, které se hodí převážně do společnosti, jako například na ples, do divadla či na různé kulturní akce. V dnešní době si můžeme vybrat z velké škály výrobků, jako jsou prsteny s perlami, přívěsky nebo náušnice.

Hodí se téměř ke všemu

Každá žena by měla dle svého uvážení podle typu akce zjistit, jaký typ šperku se jí k oblečení hodí, a podle toho zvolit i líčení a parfém. Během obyčejného dne do práce je vhodnější zvolit si drobné a méně nápadné šperky. Nemusíte ale váhat a můžete si je obléci i k obyčejnému oblečení, protože i méně nápadný šperk dokonale zvýrazní a podtrhne Vaši ženskost. Ke slavnostnějším příležitostem si pak žena může dovolit i šperky nápadnější.

Pozor na lak nebo parfém

Měly byste ale při oblékání dávat pozor, protože perly by se neměly dostat do kontaktu s parfémem, lakem na vlasy či s jinými kosmetickými přípravky, protože by mohlo dojít k poškození jejich povrchu, a mohl by se snížit jejich lesk. Pokud by se už tak stalo, otřete perly kouskem navlhčené látky, ale v žádném případě nečistěte perly chemicky, protože jsou velmi náchylné na poškrabání. Nedoporučuje se je ani nechávat volně ležet ve šperkovnici či v kabelce, protože by se opět mohly poškrabat od ostatních předmětů, co v kabelce máte, a hlavně by časem ztratily svůj lesk. Perly však pravidelně noste, protože kontakt s pokožkou jim velmi prospívá a zabraňuje tak jejich vysychání.

Zajímavou nabídku perlových šperků najdete také v našem e-shopu.

Podobné příspěvky