Jaký je rozdíl mezi zásnubním a svatebním prstenem?

Jedním z nejdůležitějších symbolů sňatku je zásnubní prsten. Tradičně jde o prsten s drahokamem či jiným kamínkem, který je symbolem vaší lásky. Tento prsten bývá někdy mylně označován jako snubní prsten. I když se zdá, že jsou tyto dva pojmy zaměnitelné je mezi nimi rozdíl? Potřebujete mít oba prsteny? Pokusíme se na tyto otázky odpovědět.

Co je to zásnubní prsten?

Zásnubní prsten obdržíte v okamžiku, kdy vás váš vyvolený požádá o ruku. Tradičně se také očekává, že pokud žena obdrží zásnubní prsten a souhlasí s návrhem, tak jej ihned nosí. Tím, že jej má na prstu ukazuje celému světu, že přijala návrh svého vyvoleného. Zásnubní prsteny se mohou značně lišit, z hlediska extravagance i ceny. Nejběžnější typ zásnubního prstenu představuje kroužek, kde hlavní ozdobou je již zmíněný diamant či jiný polodrahokam. Zásnubní prsten se nosí na prsteníčku levé ruku.

wedding-ring-versus-engagement-ring

Co je to snubní prsten?

Snubní prsteny si partneři vyměňují během svatebního obřadu. Typicky jsou jednodušší ve srovnání se zásnubním prstenem a nepoužívají tak často diamant či jiný polodrahokam. Oba partneři při obřadu obdrží svůj, který se nosí opět na prsteníčku levé ruky. Vzhledem k tomu, že na tomto prstu je již zásnubní prsten, mnoho nevěst jej na obřad svěří do rukou někoho spolehlivého. Po obřadu si jej znovu nasadí, takže mají na prsteníčku 2 prsteny.

wedding-ring-engagement-ring-set

Význam skrytý za prsteny

Tradice zásnubních prstenů se datuje mnoho století zpět, když muž požádal svou nevěstu o její ruku a dal jí cenný prsten, který představoval cenu za souhlas jejího otce se sňatkem. Prsteny se v průběhu času stávaly čím dál více extravagantní, protože reprezentovaly i mužovo bohatství, což bylo také velmi žádoucí. I když je tento význam, již hodně starý, tradice nabízení prstenu za něčí ruku pokračuje dál.

Kromě historického významu má prsten i symbolický aspekt. Kruhový tvar prstenu představuje věčnost a nekonečno. Otvor v kruhu představují dveře vedoucí k budoucím událostem. Pokud někoho obdarujete prstenem, jde o závazek nekonečné a nesmrtelné lásky.

Velký výběr snubních a zásnubních prstenů najdete také v našem e-shopu – www.klenoty-buran.cz

 

Podobné příspěvky