Jak vybrat ocelový náramek

Náramek může být vyroben z různých druhů materiálu, včetně kovu, kůže, plastu, tkaniny, dřeva a mnoha dalších. Jemnější náramky jsou většinou vyrobeny z drahých kovů jako je zlato či stříbro. Další obvyklé náramky jsou vyrobeny z levnějších kovů jako je nerezová ocel. Lidé často sáhnou po náramcích z nerezové oceli, protože jsou odolnější a mají lesklý atraktivní vzhled.

Při výběru ocelového náramku by se mělo postupovat se stejnou péčí jako, u kteréhokoliv jiného šperku. Naším cílem je tedy najít co nejlepší náramek z nerezu, který bude stylově vyhovovat a bude ve správné velikosti za dobrou cenu.

Proč si vybrat ocelový náramek z nerezu?

naramek-calvin-klein-flatly-kj2emb00010s-w800-cfffJak již bylo řečeno, oproti alternativám jsou levnější a přitom vysoce trvanlivé. Nerezová ocel zvládne vlhkost a jeho barva se nebude v průběhu času měnit. Náramky se velmi snadno čistí a udržují. Nerezová ocel se nejčastěji používá při výrobě náramků, které jsou určeny pro muže.

Náramky z nerezu ocení i lidé, kteří jsou alergičtí či citlivý na klasické drahé kovy, např. šperky z mincovního stříbra. Mincovní stříbro, stejně jako náramky z bílého zlata často obsahují nikl. Tento kov dává stříbru a bílému zlatu jejich světlý vzhled. Pokud na tento prvek máte alergii, mohou se u vás při nošení šperků s jeho obsahem objevit různé vyrážky na kůži či alergické reakce. To vše se samozřejmě ocelových náramků netýká, protože neobsahují nikl.

Rozměry náramku

Při nákupu ocelového náramku je důležité zvolit si správnou velikost. Náramek, který je příliš malý nebude při nošení pohodlný. Pokud je naopak příliš velký, může vám spadnout. Průměrná velikost pánského náramku je cca 20 cm. Průměrná velikost dámského náramku je cca 18 cm. Lidé, kteří mají větší nebo menší průměr zápěstí by si měli upravit velikost. Některé náramky mohou mít odnímatelné jednotlivé komponenty, takže je možné si je dle potřeby zmenšit.

Styl náramku

Vybrat ten pravý náramek je také hodně o vašem osobním stylu. Můžete zvolit nějaký jednodušší celo-ocelový náramek či jít do moderní kombinace ocelových prvků s kůží. Mezi oblíbené stylové značky v případně ocelových náramků patří např. Calvin Klein, Fossil, Diesel či Storm.

Všechny tyto značky a mnoho dalších najdete také v naší nabídce.

 

Podobné příspěvky