Diamanty jsou věčné

Diamanty a diamantové šperky nemusí být výsadou jen horních desíti tisíc. Diamanty jsou také vhodným způsobem investice peněz pro zabezpečení své rodiny. Šperky s diamanty mají vysokou estetickou i uměleckou hodnotu, jsou výrazem pro luxus.

Diamanty jsou prakticky nezničitelné a tak je můžete předávat mezi generacemi jako rodinné dědictví. V případě, že nastane krize, můžete šperky snadno prodat, ať se nacházíte kdekoliv ve světě.

Diamanty jsou jedinečné. Víte proč?

Diamanty jsou symbolem prosperity, bohatství i krásy. Těmto blyštivým kamínkům a kamenům každý rád podlehne. Víte proč jsou diamanty tak cenné? V diamantech je uloženo 5-10% celosvětového bohatství. Hodnota diamantů neustále roste bez ohledu na politické i ekonomické krize.

prsten-dia-au-585-000-2-92gr-optima-diamant-op1452901-w260-cfffVysoká hodnota diamantů je dána jejich fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Přírodní zdroje diamantů jsou velmi omezené a rovněž je nákladná i jejich těžba. Obchod s diamanty a jejich těžbu ovládají ve světě pouze dvě společnosti – De Beers a Leva Levieva. Surové diamanty jsou pak prodávány pouze úzkému okruhu kupců prostřednictvím londýnské dceřiné společnosti De Beers.

Pohyb surových diamantů se na mezinárodní úrovni monitoruje a diamanty mají certifikaci díky tzv. Kimberleyskému procesu, kterým se zavázaly státy diamanty evidovat a certifikovat. Snaží se tak zabránit zneužívání surových diamantů k teroristickým či povstaleckým aktivitám. Broušené diamanty se nemonitorují a prodávat se mohou na burzách. Tou nejznámější je v Belgických Antverpách.

Jak poznat pravý diamant

Diamanty se hodnotí podle čtyř kritérií – barvy, brusu, váhy a čistoty. Dostali jste šperk s diamanty? Jeho pravost poznáte podle certifikátu, který vydala Česká gemologická laboratoř, která je součástí Britské gemologické asociace v Londýně, jejíž certifikáty jsou akceptovány na všech diamantových burzách v zahraničí. Certifikáty jsou mezinárodní, vydané v anglickém jazyce. V certifikátu musí být napsány všechny vlastnosti diamantu.

Luxusní diamantové šperky najdete i v našem e-shopu www.klenoty-buran.cz

Podobné příspěvky